• dilan dere

  .
  Kazancı Bedih ölmeden kendisini görse lakabını terk ederdi.

  Koca götlü bet bir kadın.
  4 ... serenity painted death
 • günün sözü

  .
  Vücutlarımız, birbirimize en kolay vereceğimiz şeydir; asıl mesele, hayatımızı verebilmektir. Baştan aşağı bir aşkın olabilmek, bir aynanın içine iki kişi girip, oradan tek bir ruh olarak çıkmaktır!
  Ahmet Hamdi Tanpınar, Huzur
  11 -1 ... geldimgittim
 • istanbul un göbeğine papa heykeli diktiren halife

  .
  Kendi ağzıyla söylüyor. Klise var diyor sorma içinde papa heykeli var diyor. Hayırdır anasını satayım ya kiliseye cem yılmaz heykeli mi koyacaklar.

  Az için şu sahte rakıyı. Beyin falan kalmamış.

  Fetoculerin iftirasıdır.
  3 -2 ... promer
 • hatırladıkça hüzün veren hatıralar

  .
  8. sınıftaydım ve okula köyden gelen tek öğrenciydim. Sınıf arkadaşım olan şımarık piç kuruları düzenli aralıklarla köylü olmamla dalga geçerlerdi. Lakin beni hüzünlendiren bu değil.

  Başarılı bir öğrenciydim. Öğretmenlerim babamı, beni okutacağından emin olmak için okula çağırmışlardı. Fakirdik, iyi bilirlerdi.
  Akşam babama gidip "yarın öğlen okula gelmeni istiyorlar." dedim. Babam inşaat işçisi o zamanlar. Üstü başı toz içinde, ayağında gömleği gibi yırtık çizmeler... "Tamam" dedi. Yarın okula böyle gelirse sınıftakilerin benimle nasıl eğleneceğini düşündüm o an. Korktum. Çocukluk... Sabah kalktığımda bir poşete temiz bir gömlek ve pantolon koydum ve utana sıkıla babama uzattım. Kendi kulaklarımın bile zor duyduğu bir sesle "okula gelirken bunları giyer misin baba?" dedim. Ben zor duydum sesimi belki ama babam haykırmışım gibi irkildi. Evladım benden utanıyor düşüncesi... Gözlerine çöken o hüznü, ardından hüznünü saklamak için yüzüne kondurmaya çalıştığı o eğreti, o eksik gülüşü on beş yıldır unutamadım, unutmam da.

  Hayatımda nice hatalar yaptım. Ve sen de beni büyük büyük incittin baba. ama geri dönüp baktığımda, keşke olmasaydı dediğim, geri almak istediğim tek şey, o gün çocuk aklımla sebep olduğum hüzünlü, kırgın bakışların... Bir gün seni kaybedersem şayet yüzünü hep öyle hatırlamaktan çok korkuyorum.
  18 -3 ... hocanim
 • kibar feyzo

  .
  kibar feyzo

  "Kibar Feyzo"yu Hatay'ın Harran Köyü'nde çektik. Suriye sınırında bir köydü. Ağustos sıcağıydı. Çekimler sırasında Kemal'in (Kemal Sunal) başına güneş geçti. Bunun üzerine Atıf Abi (Atıf Yılmaz) bir gün mola verdi. Köyün ağası o gün hepimizi evine davet etti. Ben, Adile Abla (Adile Naşit), Şener (Şener Şen) ve Ayşen Gruda, ağanın evine gittik. Kamelyalı bahçede ağayı beklemeye başladık. Biraz sonra kapı açıldı. içeriye beyaz takım elbiseli, sarı saçlı mavi gözlü biri girdi. Ağaymış. Tabii bizim kafamızdaki "ağa" figürü o değildi. Adile Abla'yı kolumla dürttüm. "Dikkatli ol, Atatürk geldi" dedim. Adile Abla sinirlendi. "Atatürk dünyaya bir kere geldi, bir daha gelmez" dedi..

  Ağa bana, "Sen bu tiple nasıl artist oldun?" diye sordu. "ilkokul öğretmenim beni bir piyeste oynattı. Köylerin meydanlarında, okulların spor salonlarında oynadım. Eşek sırtında dekor taşıdım. Alkışı, kahkahayı, gözyaşını gördüm. O gün karar verdim. Bu işin üniversitesi varsa okuyacağım dedim, sonra konservatuvarı kazandım," deyince ağa sözümü kesti: "Bu konservatuvar, liseden büyük müdür?" diye sordu. "Evet" dedim. Ağa sinirlendi. "Çık dışarı! Koskoca üniversiteye gitmişsin, büyük insan olacağına artist olmuşsun" dedi..

  (iLYAS SALMAN)

  https://www.facebook.com/...5/posts/3321865397939170/
  4 ... traveler of secret moments
 • erkek hemşire

  .
  bu adamlar cennet için vadedilmiş bazı şeyleri öğrencilik döneminde yaşıyor olmalı.
  1 -1 ... murtingo
 • koç burcu erkeği

  .
  En iyi anlaştığım buçlardan biri.

  Zaten anlaşamadığım pek kimse de yok. Herkesle iyi anlaşan Yavşak mıyım neyim biraz acaba? Üzüldüm kendime şu an şimdi.
  6 -2 ... ruzan
 • 10 kasım 2020 ermenistan ın çekilme kararı

  .
  Paşinyan boynuna dolamış ahsjd. Ya da boynu altında kalmış.

  10 kasım 2020 ermenistan ın çekilme kararı
  5 ... alpenglow
 • enkazdan çıkarılanlara allahu ekber diye bağırmak

  .
  insanlar gevur izmir kafasıyla hareket etmeyip yardıma koştular ya bu durum allahsız orospu çocuklarının zoruna gitti. Böyle hassas bir konuda, afet bölgesinde yardımlaşan insanlar görmek koydu sanırım ayrıştırmak için sikik yorumlar yapılıyor.

  Genelde bu tip orospu çocuklukları aktrollerden çıkar. Aktroller mesai yapmayınca hemen yerini doldurma meraklıları çıkıverdi.

  Bu başlık, zaten boş beleş mevzularla uğraşan uludağsözlük kitlesinin boş beleş şeylere tepki göstermekte ekşisözlük seviyesine yükselişin sembolü olsun.

  Bu başlık ve altındaki entryler, sizin nişanınızdır orospu çocukları.
  8 -8 ... yok herif
 • seks esnasında mmh şeklinde inleyen kız

  .
  kocam imyeh diye bağırtıyor
  7 -5 ... ruzan
 • yaran capsler

  .
  yaran capsler
  3 -1 ... fegeleinn
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  Böceklerden korkuyorum ve ileride kas küpü de olsam Rambo gibi de olsam gene korkmaya devam edeceğim. Çünkü onların siyah kabukları var.
  22 ... kale3112
 • sosyal medyada karikatür paylaşanlara kötü haber

  .
  Selçuk erdem ve erdil yaşaroğlu’na gülen varmış gibi...

  Edit: aksine sosyal medyada karikatürlerini paylaşanlar tespit edilip türünün devamı için ekstra para verilmeli
  9 -4 ... feslemegen
 • yaran twitter iletileri

  .
  yaran twitter iletileri
  14 -3 ... eyyjafjallajokul sen kimsin ya
 • get woke go broke

  .
  Bir ecnebi deyimi. Anlamı, bir şirketin politik doğruculuk adına, sjw denen embesillerin de gönlü olsun diye hedef kitlesinin görüşlerine ters düşen bir pazarlama politikası izlemesi sonucu finansal olarak zarar etmesi.

  Örnek olarak;

  Gilette'ten bir feminazinin dahiyane fikriyle "beyaz erkekler tacizci, tecavüzcü, şiddet yanlısıdır. Siyahiler ve kadınlar minnoştur, iyidir, candır. Beyaz erkekler insan olun şerefsizler temalı reklam filmi çekilmesi sonucu youtube'da dislike rekoru kırması ve yılın ilk çeyreğinde tamı tamına 8 milyar dolar zarar etmeleri. Daha sonra ivedilikle bu politikadan vazgeçtiler zaten asfjskfjslf.

  Terminatör filminde t800'ün gay yapılması, akabinde gişedeki hezimet sonucu devam filmlerinin iptal edilmesi.

  Battlefield V'te aslında kadınlar da erkekler kadar güçlüdür mesajının verilmesi uğruna oyunu oyun yapan tüm unsurların bertaraf edilip, prostetik kollarla savaşan kadın askerler getirilmesi, akabinde oyunun satışlarda sıçması ve düşen ea hisseleri.

  Birçok filmde kör göze parmak şeklinde feminizm propagandası yapılması sonucu gişelerdeki hüsran, (ghost busters 2016, charlie's angles 2019 gibi) buna bağlı olarak yönetmenlerin izleyiciyi kadın düşmanı olarak yaftalamaları sonucu sıçma aşamasını geçip sıvama aşamasına gelmeleri.

  Örnekler çoğaltılabilir.
  1 ... mmrnmhrm
 • geç kalmışlık duygusu

  .
  Bolca keşke barındırır.

  "Hani radyoda çok sevdiğin bir şarkıya denk gelirsin de, sevinirsin, tam sesi açtığında şarkı biter ya.. Öyle bir şey işte"
  Lütfiye/ Bir demet tiyatro.
  10 -4 ... zeytinyagli dolma kalem